Dzień dobrego słowa
Święto to ma na celu rozwijanie w nas świadomego używania słów, brania odpowiedzialności za atmosferę jaką wokół siebie wytwarzamy. Jest to wyzwanie, polegające na samodyscyplinie, na chęci rozwijania siebie i budowaniu komunikacji interpersonalnej. Tego dnia w całej Polsce szkoły, różnego rodzaju instytucje, ale również osoby prywatne dołączają do akcji i budują dobrą atmosferę, uczą się jak wiele dobra i harmonii w życie może wprowadzić słowo, używane zgodnie z jego przeznaczeniem.
Nie od dziś wiadomo, że dobre słowo, dobre myślenie, okazywanie sobie szacunku i sympatii mają „magiczną moc”, łagodzą obyczaje i spory. Przypominać o tym będziemy 13 - tego każdego miesiąca z nadzieją, że wejdzie nam to w nawyk na pozostałe dni w kalendarzu.
Zadanie polega na tym, że tego dnia wszyscy bardzo uważamy na język, jakiego używamy. Ostrożnie wypowiadamy słowa, z których składa się całe nasze życie.
To słowami przekazujemy informacje, komunikujemy się, określamy, opisujemy, zwracamy uwagę, chwalimy, zgadzamy się lub nie… To bardzo ważne, w jaki sposób to wszystko zrobimy. Poprzez słowa, jakich używamy tworzymy swoją własną rzeczywistość i możemy wybrać czy jest ona pozytywna czy też nie.
Słowa są także czynnikiem, który wpływa na emocje, zarówno nasze, ale także innych ludzi. Zacznijmy od tego dnia bardziej kontrolować nasze słownictwo, by był to pierwszy krok do wyrobienia sobie fantastycznego nawyku posługiwania się pozytywnym językiem.
Dodaj komentarz